Футболка “Brotherhood”

430.00

Категорія:

Опис

Розміри: с,м,л,хл,ххл

Матеріал: 95 % бавовна, 5 % еластан.

Спосіб нанесення – витравка.

 

А чи знали Ви, що Шевченко був членом радикальної української політичної організації?

Кирило-Мефодіївське братство – українська таємна політична організація, яка існувала в Києві протягом грудня 1845 – березня 1847 рр. Ініціаторами створення були В. Білозерський, М. Гулак, М. Костомаров, П. Куліш, О. Маркевич. Членами братства були Г. Андрузький, О. Навротський, Д. Пильчиков, І. Посяда, М. Савич, О. Тулуб. У квітні 1846 р. до братства вступив Т. Шевченко.

Програмні положення Кирило-Мефодіївського братства базувались на ідеях українського національного відродження. Члени братства бачили вирішення цього завдання у знищенні царизму, скасуванні кріпосного права та станів; встановлення демократичних прав і свобод для громадян; зрівняння у правах всіх слов’янських народів щодо їх національної мови, культури та освіти.
Кирило-мефодіївці, єднаючись на основі спільних політичних поглядів, бачили різні шляхи втілення їх у життя – від ліберально-поміркованого реформізму (М. Костомаров, В. Білозерський, П. Куліш) – до революційних методів боротьби (Т. Шевченко, М. Гулак, Г. Андрузький). Члени братства вели активну громадсько-політичну діяльність: розповсюджували програмні документи, прокламації, твори Т. Шевченка; займалися науковою роботою, виступали з лекціями в навчальних закладах Києва, піклувалися про розвиток народної освіти, збирали кошти на відкриття народних шкіл, написання і видання нових книг (зокрема, П. Куліш підготував перший підручник з історії України «Повість про український народ», виданий 1846 р.). У березні 1847 р. за доносом провокатора О. Петрова діяльність братства була викрита, а його члени заарештовані. Найтяжче було покарано Т. Шевченка, якого віддали у солдати Окремого Оренбурзького корпусу з забороною писати і малювати. (Текст подано скорочено за матеріалами УІНП).

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Футболка “Brotherhood””

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо, що відвідали сайт ТМ “Ґвер“. Ця сторінка працює в режимі візитівки, де ми представляємо асортимент продукції, яку виготовляє наш бренд. Для зручності комунікації запрошуємо Вас відвідати сторінку бренду в фейсбук (gwearlviv), де ви в найстисліші терміни отримаєте максимально повну інформацію по кожній з позицій. Дякуємо, що Ви з “Ґвер”