"Йшла дивізія..." Ігор Іваньков

400,00 ₴

В наявності (9 доступно)Опис Товару

790 сторінок, тверда палітурка, ілюстрації.
 
Про книгу:
 
"Карбується у пам'яті віками огненний лев дивізії "Галичина"..
Декілька слів про книгу «Йшла дивізія..» автором та упорядником якої є
Ігор Іваньков
.
Ця книга є однією з трьох, без перебільшення, фундаментальних праць упорядником та ініціатором виходу в світ яких є Ігор Іваньков – заступник голови Галицького Братства вояків дивізії «Галичина».
Книга містить біографічні спогади вісімнадцяти вояків дивізії «Галичина», написані ними особисто, або зібрані та впорядковані з різних інтерв’ю та статті-передмови від упорядника у яких він наводить власні рефлексії від спілкування з кожним з цих людей.
Книга багато ілюстрована художником Олегом Кіналем та містить велику кількість архівних фото з життя, бойового шляху і таборів для репресованих, куди радянська влада відправляла тих, хто потрапив в полон на полі бою, або був заарештований НКВС чи СМЕРШ.
За три ночі осягнувши половину немаленької по об’єму книги (790 сторінок) хочу відмітити що книга не дозволяє залишитись байдужим і «не відпускає» читача. Розповіді про побут та життя в міжвоєнній Україні, взаємовідносини з поляками, прихід обдертих та завошивлених «визволітєлєй», про взіємовідносини з ОУН та УПА відкидають назад майже на століття і заглиблюють в трагедію і звитягу бездержавного народу. Кинута в плавильний котел другої світової Україна боролась за виживання в лещатах наддержав і, як виявилось, не даремно, адже сьогодні Україна є!.
Цікаво, що майже всі дивізійники в спогадах апелюють до історичної пам’яті: Крути, Базар, Маківка... і вважають себе нащадками чину січових стрільців. Багато уваги в спогадах приділено патріотичному вихованню в селах та містечках, яке навіть під польською окупацією дозволяло українцям не забувати про свою національну ідентичність.
Трагедія Бродівського котла і жах радянських концентраційних таборів та етапів – це те, що неможливо читати без емоцій. І сьогоденні проблеми – відсутність нового гаджета чи неможливість поїхати на відпочинок за кордон здаються мізерними й не вартими уваги.
Разом з тим книга про перемогу, а не про поразку. «Я знав на що йду!», «Ми були готові до всього!», «Ні про що не шкодую…» - основний мотив спогадів. Рекомендую!
Юрій Руф.

Рекомендовані позиції